Udgivet 13. juli 2021
af Mill Creek Ent.
|
MOGK63542
/
UPC# 683904635426 |
|
|
|
|
Bestil filmen i Laserdisken!
|
|
|
|
 |
Morgan Creek
-
1989
USA
-
Farve
-
101 min
|
 |

|
|
Blu-ray pladens specifikationer |
|
Oprindelse:
USA
|
Region:
|
Uden danske tekster
|
Tekster: |
Engelsk
|
|
Sprog: |
Engelsk
|
|
|
|
Billedgalleri:
|
|
Skin Deep
Fun fact: Folkene fra Industrial Light and Magic har arbejdet på denne film. Hvad stod de Oscar-vindende effekttroldmænd bag? Såmæn "fægtekampen" med de selvlysende kondomer. Og behøver man i virkeligheden at vide mere om denne Blake Edwardsfilm?
John Ritter spiller Zach - en pigeglad, alkoholiseret forfatter, der er hårdt ramt af skriveblokering. Ikke så underligt at hans kone vil skilles! For selvom Zach godt ved, at han burde udskifte sine dårlige vaner, så er kvinderne i hans seng det eneste, han kan finde ud af at skifte ud. Og for at gøre ondt værre, brænder Zachs hus ned til grunden, mens hans agent ligger for døden. Det lyder som en af de dage, hvor de fleste ville forsøge at vende lykken og vinde konen tilbage. Men Zach er ikke som de fleste.
|
|
Brugerne skriver om Skin Deep (John Ritter):
|
Anmeldt af
lookalot, København K |
13. juli 2021
|
|
“- Zach: We both know you're not going to shoot. You couldn't hurt a fly. - Angie: I could if I caught it fucking my hairdresser!” |
|
Ikke Blake Edward´s bedste film men John Ritter gør det godt i hovedrollen og der er en del sjove scener, så den kan godt anbefales.
|
|
|
Anmeldt af
Thomas Aquinas, Værløse |
21. september 2006
|
|
Damer på menuen |
|
Edwards´ instruktion er ikke tip-top her, men Ritters præstation gør filmen ganske seværdig. Lidt overfladisk, men det lægger titlen jo også op til.
|
|
|
Ret din egen anmeldelse af Skin Deep (John Ritter) - klik her
Start en debat om filmen Skin Deep (John Ritter) - klik her
Start en debat om denne udgave af Skin Deep (John Ritter) (Blu-ray) - klik her
|
Klik her for print-venlig udgave |