×
An unknown error occurred:
UnexpectedClosure
INCLUDEFORM
!

[/!]
 
0.00 kr
Kurven er tom
Til kassen

Log ind

Nyhedsmail
Følg din ordre
FAQ
Sitemap

Net, The: The Complete Series (BRUGT) (6-disc) (DVD) Net, The: The Complete Series (BRUGT) (6-disc)

Udgivet 17. maj 2006 af Columbia/TriStar CDRP3965 / UPC# 5035822396517

Net, The: The Complete Series (BRUGT) (6-disc) (DVD) - Klik her for at se billedet i stor størrelse.

Udgået

Det er ikke længere muligt
at bestille denne udgave.

Klik her for eventuelle
andre udgaver af filmen

Medierådets aldersgrænse. Columbia/Tristar - 1998-1999
USA - Farve - 944 min
Ønskeliste
ActionThriller
Filmens specifikationer
Original titel: Net, The
Dansk titel: Nettet
Instruktør: Jim Charleston
  Oscar L. Costo
Medvirkende:
Angela Bennett  Brooke Langton
Shawn Trelawney  Joseph Bottoms
Jacob Resh  Eric Szmanda
Sorcerer   Tim Curry
Stikord: The Net
Computer / Internet
Identitetstyveri
Klik for alle udgaver af filmen
Same Cast
DVD-pladens specifikationer
TV-system:   PAL DVD-pladen har regionalkoden 2.Region:
Oprindelse:  England

Med danske tekster

Tekster: Dansk
Engelsk
Norsk
Svensk
Finsk
Fransk
Hollandsk
Portugisisk
Spansk
Sprog: Engelsk
Fransk
Spansk

Billedgalleri:

Brugernes bedømmelse:

Antal stemmer: 6

Gennemsnit: 8.7 ud af 10     (Antal stemmer: 6)

Du kan også stemme.   


Net, The: The Complete Series (BRUGT):

Cyber-terroristnetværket The Praetorians har jaget Angela Bennett (Brooke Langton) på flugt, men hun er fast besluttet på at forhindre dem i at overtage verden. Ved hjælp af sine hacker-færdigheder, sin sexede charme og en mystisk internet-kontakt, The Sorcerer, lykkes det hende at være et skridt foran fjenden. Men vil hun være i stand til at få sit liv tilbage, når engang hun får nettet strammet om ham?

Brugerne skriver om Net, The (TV-serie):

Anmeldt af René, Åbyhøj 27. september 2009
Smil, du er på!
Med udgangspunkt i Sandra Bullock's karakter (Angela Bennett) i spillefilmen "The Net", har nogen gæve gutter sikkert ment, at idéen sagtens kunne udgøre grundlaget for en spændende TV-serie om en ung kvindelig computer-specialist, der først får tilsendt en laptop computer tilhørende super-hackeren 'Sorcerer', dernæst får frastjålet sin identitet, bliver hængt op på et mord, og sluttelig må tage på flugt fra en 'ikke-eksisterende' terroristvirksomhed, ved navn: "Prætorianerne". Alt sammen set væsentligt bedre i spillefilmen med Sandra Bullock.

Serien består af en række afsluttede episoder, der - lige ud over selve pilot-afsnittet - egentlig ikke har noget særligt spændende at byde på. Og det drejer sig hver gang om, at 'Sorcerer' sender Angela ud på en eller anden mission, der har til formål at stikke en kæp i hjulet på "Prætorianernes" mange igangværende forehavender. Hovedpersonen Brooke Langton har ganske vist et kønt ansigt og et par nydelige attributter at vise frem, men ellers nul udstråling. Og mange af episoderne har det også med handlingsmæssigt at stå lidt i stampe. Bestemt ikke nogen mindeværdig TV-serie - hvilket producenterne nok også selv må ha' indset, siden serien "The Net" kun overlevede i en enkelt sæson.

Skriv din egen anmeldelse af Net, The (TV-serie) - klik her

Start en debat om denne udgave af Net, The: The Complete Series (BRUGT) (6-disc) - klik her

Klik her for print-venlig udgave

 
Tlf: (+45) 98 13 22 22      mail@laserdisken.dk      CVR: 10 19 42 45